Yemek Odası Duvarları için 10 Yaratıcı Fikir

0
885

Yemek odası duvarlarımız, evimizde tamamen beklenmedik bir şey yapmamız için yaratıcı lisans veren tek alan. En ufak yemek odası bile desenli duvar kağıdını ve koyu duvar renklerini işleyebilir . Evet, yemek odanız aile ve misafirlerle paylaşılıyor ancak çoğu zaman boş oturuyor. İyi haber şu ki, yemek odanız 7/24 kullanılmadığından, renk ve dekorla daha yaratıcı olabilirsiniz. Yemek odalarımızı daha fazla zaman geçirmek istediğimiz bir yer haline getirme fikrini seviyoruz. Yaratıcı duvar ilhamlarıyla hayalinizdeki yemek odasını oluşturmak için en sevdiğiniz fikirlerden 10 tanesi:

 

 

  1. Yemek odanızı geri kazanılmış ahşapla ısıtın

Açık bir yemek alanını ısıtmak veya düz bir odaya karakter getirmek için bir meydan okumadır. Geri kazanılmış ahşap vurgular şu anda trend halindedir ve açık renkli bir yemek alanını renk ve doku ile ortalayabilir. Sade bir yemek odası için, ahşap vurgu duvar çok ihtiyaç duyulan bir mimari eleman ekler.

 

 

  1. Metalik duvar kağıdı nötr bir yemek odasına glam ekler

Yemek odanızın nötr görünmesini sağlamak istiyorsanız, doku ve desen onu ilginç kılmanın sırrıdır. Çağdaş metalik baskı duvar kağıdı ve grafik desenler odaya ışık getirir ve aydınlatma armatürlerinizi öne çıkarır. Renk paletinizi basit tuttuğunuz sürece en nötr ya da minimalist oda bile metalik vurgular ışıltısından yararlanır.

 

 

 

3. Mimari detayların renklerle vurgulanması

Yemek odası yapıları, duvarları boyamadan güzel vurgu renkler ekleme şansını verir. Ankastre dolap yok mu? Sorun değil! Çin dolapları, kulübeları ve hatta kitaplıklarını renkle kişiselleştirebilirsiniz. Gerçekten göstermek için kabineden çıkan vurgu rengini seçmek isteyeceksiniz. Vurgu renginizi odanın etrafına, profesyonelce tasarlanmış bir tarz için masa örtüleri ve sanat eserleri ile serpin.

 

  1. Yemek odası duvarlarınıza perdelerle renk katın

Yemek odası duvarlarınızı boyamanız her zaman mümkün değildir. Bir kiracı ya da sadece bir boya projesi ile uğraşmak için zamanınız yoksa, perdeler size ihtiyacınız olan rengi verebilir. Baskı veya desenli perdeler, yemek odanıza çok fazla renk katabilir ve dekorasyon paleti için çok fazla vurgu rengi verir. Bir duvarı süslemek için perdeleri kullanmak için en iyi ipucu onlarla cömert olmaktır – bu, duvarı doldurmak için çubuğa ekstra bir set eklemek anlamına gelir. Yemek odası perdelerinizi odak noktası olarak kullanmak isterseniz, pencerenizden daha geniş bir perdelik çubuk takın ve fazladan alanı ilave perdelerle doldurun.

 

 

  1. kadar Caz gündelik çizgili madencilik oda

Çizgileri seviyoruz, özellikle duvarda. Kalın yatay çizgiler, küçük bir yemek alanının daha büyük görünmesini ve mimari detayların yanılsamasını vermesini sağlar. Çizgilerinizi basit tutmak isteyeceksiniz, özellikle küçük bir yemek odanız varsa. Çizgili bir yemek odasındaki resimler basit ve büyük olduğunda en iyi şekilde görünür – küçük veya yoğun resimler, çizgili bir duvarda kaybolur.

 

 

  1. Sıkıcı bir yemek odasını sabitlemek için renkleri ve desenleri karıştırın

Yemek odanızı dekore ederken desenleri ve renkleri karıştırmaktan çekinmeyin. Evinizin en az kullanılan odaları için daha yaratıcı seçenekleriniz var, bu yüzden seçimlerinizde korkusuz olun. Desenleri (çizgiler ve çiçekler gibi) karıştırmak istiyorsanız, ancak denize girmek istemiyorsanız, tek renkli bir renk paleti yardımcı olabilir. Aynı rengin çeşitli tonlarında dekore etmek size zarif bir renk paleti sunar ve bu renk paleti içindeki her türlü desen için her iki dünyanın en iyisidir.

 

 

  1. Gerçekçi bir fotoğraf duvar küçük bir yemek odası açılır

Duvarınızdaki bir fotoğraf duvar, yemek odanızın sanki sonsuza dek sürecekmiş gibi görünmesini sağlar. Sakinleştirici bir plaj sahnesi duvar resmi, konuklara akşam yemeğinin tadını çıkarmak için rahatlatıcı bir manzara sunar. Duvar resminizi vurgulu bir duvar gibi görün, dekorasyon paleti için renkler çekerek.

 

 

  1. Yemek odanızın duvarlarında koyu renkten korkmayın

Cesur rengi seviyoruz ve yemek odanız göstermek için mükemmel bir yer. Bir toz odası gibi, yemek odanız da en sevdiğiniz rengi kolayca taşıyabilir. Her duvarı en sevdiğiniz koyu renklerle boyamaya hazır değilseniz, yemek odanızın mimari detaylarını rehberiniz olsun. Sandalye rayları, wainscoting ve duvar kalıpları duvar renginde kolayca ayrılan aralar verir. Yemek odanızda iki ton duvarla işleyen duvar detayları yoksa, kalıplamayı veya iki rengi ayıran basit bir şerit ekleyin.

 

 

  1. Yemek odası tavanınızla drama oluşturun

Yemek odalarımızın dört duvarı olduğunu biliyoruz, ama dekore etmek için beşinci bir duvar olduğunu biliyor muydunuz? Yemek odası tavanınız, dekorasyon planınızın önemli bir parçasıdır. Bir avize genellikle yemek alanınızın odak noktasıdır ve tüm gözleri tavana getirir. Vurgulu bir renk, iyileştirilmiş ahşap veya hatta duvar kağıdı ekleyerek bu ekstra duvardan yararlanabilirsiniz. Tavan senin boş tuvalin.

 

 

  1. Kalın duvar kağıdı + büyük vurgu rengi = yemek odası rockstar

Bu “wow faktörü” ile yemek odalarını seviyoruz. Evinizde duvar kağıdı ve renklerle çarpıcı ve çağdaş bir yemek odası yaratmayı düşündüğünüzden daha kolay. Yemek odanızın duvarlarında bir ifade

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here