YEMEK ODANIZ İÇİN ÖNERİLER

0
853

“Aydınlık İyidir”

Açık, ferah yemek odaları daha iyidir.

Herkesin evinde yemek odası olmayabilir. Zaten çok fazla misafir ağırlamak durumunda olmayanların ihtiyaç duymamasından dolayı; ev planlamalarında “yemek odasına” genellikle yer verilmemektedir.

Kısacası; yemek odaları artık lüks kaçıyor. Ancak evinizde bir yemek odasına sahipseniz, şüphesiz açık renklerle bezenmesi, aydınlık bir ortam sağlanması, hem sizin hem misafirlerinizin içini açacaktır.

 

“Sıcak Renkler”

Doğru renkler + doğru kullanım = Süper Lüks Yemek Odası

Renk psikolojisi bize, güneş ışığı altındaki bütün renklerin belirli bir anlam ifade ettiğini öğretir. Kırmızı renk bazı durumlarda tehlike anlamına gelebilmesine rağmen, bu klasik Yemek Odası, kırmızının cesurca kullanılması ile lüks bir kraliyet yemek odasına dönüştürülmüş.

 

Evet,sade bir yemek odasında sadece kırmızı bir çizgi kullanmayı tercih edebilirsiniz (örneğin, kırmızı döşemeli Sandalyeler). Ancak, zevkinize güveniyorsanız, cesurca hareket edip, sıcak renkleri de muazzam bir yemek odasına sahip olabilmek için kullanabilirsiniz.

 

“Soğuk Renkler”

Mavinizin tonuna dikkat!

Yemek odanız için öncelikle doğru tonda maviyi bulduğunuzu düşünüyor olsanız bile, odanıza küçük miktarlarda eklemeler yapın. Masanızın üzerindeki bir vazonuzu veya odanıza şıklık katacak olan bir çininizi uygun tonda bir mavide tercih ederek yemek odanıza ayrı bir zarafet katabilirsiniz.

Yemek odanız için yapacağınız tercihler; odanızın boyutu, planı ve cephesine kadar bir çok etken hesaplanarak yapılmalı ki; siz ne kadar doğru seçtiğinizi, şık ve kaliteli ürünler kullandığınızı düşünürseniz düşünün, sonuç beklediğiniz gibi olmayabilir.

Lütfen hem zaman, hem para kaybı yaşamamak için, tüm bu etkenleri göz önünde bulundurarak seçimler yapın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here