Mutfak Sıkışıklığı

0
1769

Daha büyük her zaman daha iyi değildir, özellikle de evin kalbi söz konusu olduğunda. Neyse ki, rahat düzenler ve büyük tasarımlar büyük mutfaklara özel değildir, çünkü hepsi doğru planlamayla ve küçük pratik dokunuşlarla arzu ettiğiniz hacime ulaşabilir.

 

Depolama her zaman önemlidir, özellikle de küçük alanlarda, dikkat çekmek için önemli bir unsurdur. Mevcut her milimetreyi en verimli şekilde kullanmak, olabildiğince, pratik olmayan alanları yeniden düzenleyerek ve gereken yeni çözümleri düşünerek en küçücük alanı bile bir rüya tasarımına dönüştürebilir.

 

 

 

 

Depolama Alanı

Mutfağınızda atıl alan bulup, bu alanları zekice hamlelerle, az kullandığınız veya atmaya kıyamadığınız eşyalarınız için dahiyane çözümler bulabilirsiniz.

Ayrıca duvarlarınızı ve kapılarınızı kaplarınızı asabileceğiniz raylı veya manyetik bıçak tahtası, duvar / dolap kancaları, asılı raflar vb. nereye ekleyebilirseniz ekleyin. Ekstra bir raf ya da bir köşede bulunan bir askı tahmin edemeyeceğiniz kadar işe yarar olabilir.

 

 

Çamaşır Makinesi

 

Eğer imkanınız varsa çamaşır makinenizi gömme bir şekilde duvar içine veya dolap içine yerleştirin. Ya da evin başka bir kısmında yer açıp oraya taşımaya çalışın.

 

Dolaplar ve Çekmeceler

Dolaplar ve çekmeceler; dağınıklıkla mücadele etmenin en büyük kahramanları olsa da, şansınız onlardan neler yapabileceğinize ve nasıl kullanacağınıza bağlıdır. Dolap ve çekmece içlerini organizerlar ile daha kullanışlı hale getirmek ve daha düzenli hale getirmek daha kolaydır.

 

 

 

Mutfağınızdaki her şey için belirli bir yer bulmaktan bahsetmişken, mutfağınızdaki her küçük öğenin (en küçük çay kaşığından en büyük cihaza kadar) kendi belirlenmiş alanına sahip olduğundan emin olun. Bu şekilde, küçük mutfağınızın sıkışık hissetmesi daha az olasıdır ve her şeyin nerede olduğunu da bileceksiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here