Küçük Evler İçin Pratik Öneriler

0
871

Küçük Evler İçin Pratik Öneriler

 

Küçük evler rahat, konforlu, neşeli ve sıcak yerler olabilir. Veya darmadağın, sıkışık ve boğucu yerler de olabilir. Kendinizi öfkeyle başınızı sallayarak buluyorsanız, kesinlikle bu makalemizi okumalısınız. Alan eksikliği, hayalinizdeki eve ulaşmak için aşılmaz bir engel değildir. Daha ziyade, yaratıcı olmak ve sahip olduğunuz alanı etkili bir şekilde kullanan bazı ustaca tadilat yapmak için bir fırsat olarak bakın.

 

Küçük alanlarla ilgili fantastik şey, özellikle depolama ile ilgili olarak akıllı çözümler bulmaya zorlamanızdır.. Küçük bir evi planlarken önce iyi analiz etme, yenilikçi düşünme ve biraz ilham gereklidir. Bu yüzden burada küçük evinizi çok yönlü bir alana sahip bir eve dönüştürmek için bazı kurnaz fikirler verdik.

 

Depolama Ekle

Dağınıklık büyük veya küçük farketmez tüm evler için alan kaybıdır. Neyse ki, evinizi iyi organize edip ferah görünmesine yardımcı olacak çok sayıda ustaca yenileme fikri var. Rafları ve dönen dolapları köşelere monte etmeyi veya duvara bir banyo dolabı eklemeyi düşünün. Mutfakta, duvara veya tavana tencere asabilirsiniz. Yatağın altındaki çekmeceler her zaman akıllıca bir depolama alanıdır, yatağı biraz daha büyük bir platformda yükselterek daha da geniş saklama alanları temin edilebilir.

 

Fırın tepsileri ve yemek yığınları arasında, muhtemelen tezgah alanınız hiç kalmıyor olabilir. Roll – out dolaplar ve slide – out doğrama panoları bir anda ekstra tezgah alanı, birçok fantastik küçük mutfak fikirlerinden sadece birini sunuyor.

 

 

 

 

Aydınlatma

 

İyi aydınlatılmış koridorlar ve odalar evinizi daha büyük ve daha ferah gösterir. Aynalar da aydınlatmanızı arttırarak evinizi bu genişliği daha da katlayacaktır.

 

Güneşlikler de, küçük evlerde aydınlık bir ortam sağlamada kullanılabilecek şık gereçlerdir. Gizliliğinizi korurken güneş ışığının evinizin içine girmesini sağlayacaktır. Sentetik ahşap, akşap veya alüminyumdan yapılmış kumaş panjurlar ve jaluziler de dahil olmak üzüere, evinizin tarzına ve kişisel zevkinize bağlı olarak birçok tasarımdan birini tercih edebilirsiniz.

 

 

Sürgülü Kapı ve Pencereler

Normal kapı ve pencereler açıp kapama esnasında evinizin hacminde yer işgal eder. Oysa zaten olan küçük bir ev için hiç te doğru bir seçim olmayacaktır bu. İmkanınız dahilinde kapılarınızı ve pencerelerinizi sürgülü olanlarla değiştirdiğinizde evinizde küçük ama etkili bir fark yaratacaksınız.

 

Çatı ve cam tavanlar

Eviniz küçük olabilir, ancak eğer müstakil bir ev ise yaşadığınız yer; evinizin uygun bir yerine tavan penceresi yaptırabilir, ekstra aydınlatma ile daha ferah bir ortam oluşturabileceğiniz gibi, gece uyuyana kadar yıldızları seyretmenin keyfini de çıkarabilirsiniz.

 

Çok amaçlı odalar

 

Küçük bir evden en iyi şekilde yararlanmanın en akıllı yollarından biri çok amaçlı odalar tasarlamaktır. Örneğin; oturma odanızı yatağa dönüşebilen koltuk takımları ile veya çekyatlarla dekore etmek, aynı zamanda misafir odasına da sahip olmanızı sağlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here