Çatı Üstü Bahçe İpuçları

0
1830

(Çatı Üstü) Teras Bahçesi İpuçları , kentsel alanınızı yeşil bir vahaya dönüştürmenize yardımcı olacaktır.

Bahçeyi seviyorsun ama bir toprak parçan yok. Hiç sorun değil, küçük ama çatı katında bir bahçe olabilir. Doğal bir cennet yaratma fikrinden vazgeçmek gerekli değildir. Bunu yapmak için birçok hile ve zekice fikirler var ve işte size yardımcı olacak birkaç çatı bahçesi ipucu .

Çatı bahçeniz için bir tema oluşturun ve ona bağlı kalın. Bitkileri, mobilyaları ve diğer aksesuarları ona göre seçin.

Yeşil duvarlar ve çitlerin oluşturulması, çatı terasını tamamen sıradan bir bahçeye benzeyen inanılmaz bir dış mekan alanına tamamen dönüştürebilir. Bunun için, size tam bir mahremiyet sunacak tüm köşelerde uzun ve yoğun bir bitki örtüsü oluşturun ve doğa ile çevrili açık havada yemek yemek ve dinlendirici anlar için mükemmel bir ortam.

Teras bahçesi ipuçlarımızda aydınlatma çok önemlidir. İyi ışıklandırma bitki örtüsünün güzelliğini artırabilir. Bu sayede çatı katındaki bahçede akşamın tadını çıkarabilirsiniz.

Çatıda bir korkuluk ya da göğsü vardır, o kadar düşük duvarı biraz yükseltir ki, tırmanma bitkilerini ve sürüngenleri büyütmek için bir destek olarak kullanabilirsiniz ve oturma alanında gölgeye ihtiyacınız varsa, açık renklerdeki şemsiyeler mükemmeldir.

Çiçeklenme yıllıkları, hepsi birlikte çiçek açtıklarında bahçenin görünüşünü tamamen değiştirebilir. Her mevsim için farklı çiçek türleri ekebilirsin. Bir uyum yaratmak için iki veya üç rengin kombinasyonunu tercih etmek iyi bir fikirdir.

Mobilya seçerken, hafif, dayanıklı ve çok fazla yer almamalarına dikkat edin.

Küçük olmasına rağmen, bu çatı katı bahçesi, iki ilginç şeyin eklenmesiyle tamamen benzersiz ve çekici: Sarmaşık topiaryosu ve görünümü açıp genişleyen alanın yanılsamasını yaratan büyük bir ayna. Bir ayna eklemek, kullanışlı çatı katındaki bahçe ipuçlarından biridir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here