Çağdaş mutfak tasarımı, hiç olmadığı kadar yenilenmiştir.

0
820

Çağdaş mutfak tasarımı, hiç olmadığı kadar yenilenmiştir.

Günümüzde mutfak, yaşamın evde döndüğü keyifli bir alanın keyfini çıkarmasını sağlayan konfor ve işlevselliğe doğru ilerliyor ve bu, kurulumunda yer alan tüm unsurların elde edilmesine katkıda bulunan çağdaş mobilyaların tasarımında algılanıyor. modern dekorasyon, mevcut dekorasyon eğilimleri ve yaşamın yeni alışkanlıkları doğrultusunda.

Mutfak, evin içinde en iyi buluşmaların yapıldığı sosyal bir merkez haline geldi ve kişisel bir mutfağın mekanı bir kenara bırakmadan tadını çıkarmaya hazır olması için göz önünde bulundurulması gerekiyor.

Çağdaş bir tasarımı hangi özellikler tanımlar?

Çağdaş mutfakta, mutfak dolapları ana kahramanlardır. Estetik ve işlevsellik, bu tarzın temel ilkelerini izleyerek bir araya geliyor:

 • Düz çizginin tarzı çizdiği, çekmeceleri ve kapıları belirlerken mutfak dolaplarının dağılımını göz önünde bulundurarak tasarlar .
 • Tasarımın malzeme, doku ve renk kombinasyonunda olacağı pürüzsüz yüzeyler, daima bu kombinasyonun mekana, doğal ışığa ve kişisel stile dayalı olacağı profesyonel bir mutfak projesini takip eder.
 • Kulpların yokluğu, görsel engellerden arınmış temiz alanlar yaratır, bu da dağıtım ve son işlemlere önem verir.
 • Üst ve alt dolaplarda, kilerde ve köşe dolaplarında mekanın optimum kullanımı.
 • Mutfak mobilyalarının ölçümlerinde standartlaştırılmış ikinci bir yere geçiyoruz, çünkü bu mutfakta yaşayanların estetik ve ergonomisini göz önünde bulundurarak kişisel bir projeye adapte edilecek farklı ölçülerde üst, taban ve sütun dolaplarını bulacağız. .

 •  Çağdaş mutfak mobilyalarının özü, çekmecenin ön ve kapılarını açma ve kapama ve dolap içine, özellikle de erişilebilirliğin hayati derecede önemli bir faktör olduğu köşe dolaplarında kolay erişimde yatmaktadır .
 • Sıra çok önemli ve çağdaş bir tarzda, her bir eşyayı saklamak için özel bir dolap ve alan var.
 • Modern mutfaktaki aydınlatma pratikte standart olarak, duvar dolaplarının altındaki şeritler ve LED profilleri ile iç mekanın vizyonunu daha net bir şekilde görmeyi kolaylaştırarak, dolapların içindeki LED aydınlatmanın dışında tezgahta çalışırken son köşeye kadar görselleştiriliyor. veya kuytu.
 • Ünitelerin içleri de mutfaktaki tasarımın bir parçasıdır ve siparişi sürdürmenin yanı sıra bir çekmece veya kapı açtığımızda daha cazip hale getiren farklı aksesuarlar buluyoruz.
 • Çağdaş mutfak, tüm unsurların her evin ihtiyacına göre seçildiği yerde kişiseldir, böylece aynı zamanda çağdaş stildeki farklı dekoratif stilleri görebiliriz.

Entegre kulplar, LED profilleri ve Gola kulplar. Dolaptaki temel unsurlardan bazıları.

Çağdaş bir mutfak elde etmek için, dolapların bileşenlerine güvenmek gerekir, çünkü bunlar gerçeğe dönüşmesine katkıda bulunurlar:

 • Kulpsuz mutfaklar için Gola sistemi , kapı ve dolap modeline göre tasarlanmış bir profille çekmece önünün açılmasını kolaylaştırıyor.
 • Mutfağın kişiselleştirilmesi için, bir tutamak daha rahat olduğunda, temiz yüzeyler elde etmek için minimalist bir tarzın en üstünü takip eden kapılarda entegre bir profil tutamağımız var.
 • İç mekanın tamamen görselleştirilmesine izin veren ve erişimini kolaylaştıran mutfak dolapları için bir açılış sistemi gereklidir.
 • Aydınlatılmış bir profil, mutfağın içinde sadece hoş bir atmosfer yaratmamalı, aynı zamanda kabin ve çekmecenin içinde ne olduğunu görmeye de izin vermelidir.

Çağdaş bir mutfak dolabından bahsetmek yeniliklerden, rahatlıktan, aşırı işlevsellikten bahsediyor … ama hepsinden öte, her bir öğenin seçiminin bir nedeni olduğu ve hiçbir şeyin şansa bırakılmadığı kişisel bir mutfaktan bahsediyoruz coşkuyla yapılan titiz bir proje.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here